Bliv enkelt medlem

Du bliver medlem ved at indbetale 150 kr til Skoleliv i Nepal. Enten via vores konto: Reg. 8401 Konto: 3382357 eller via MobilePay: 24385 

Med et enkelt-medlemskab er du med til at sørge for at børnene på vores to madskoler får frokost hver dag. Du får med mellemrum en opdatering på, hvordan det går med arbejdet i Nepal og du bliver inviteret til 2 – 3 arrangementer i Danmark i årets løb, heriblandt generalforsamling, som foregår den sidste weekend i maj.

Pengene går ubeskåret til foreningens arbejde i Nepal.

Send os navn, adresse og email-adresse, så sender vi dig opdateringer fra foreningens arbejde og tilbud om at deltage i events i Danmark 4 – 6 gange om året. Som hovedregel beder vi ikke om yderligere donationer.

Vi har brug for dig og din opbakning!

Medlemmer er kernen i vores skolemadsprojekt og desuden vores folkelige bagland. På grund af vores medlemmer kan vi søge midler fra større offentlige puljer og private fonde. De medlemmer som vælger at være frivillige i et eller flere arrangementer bidrager desuden med inspiration og udvikling af foreningen.

%d bloggers like this: